Urban Space Radio у сезоні Літо 2020 пропонує слухачам відкривати нові континенти української і світової музики у двох музичних подкастах. Продюсер та музикознавець, лідер гурту Perkalaba Олег «Мох» Гнатів у подкасті «Мохом проросло» досліджує з гостями різні епохи і явища української музики: вітчизняний фанк, рок 90-х або вплив психоактивних речовин на авторів пісень. А фолк-блюз-кантрі співак Саша Буль, співзасновник Katacult Влад Волочай і саунддизайнерка та кінокомпозиторка Маргарита Кулічова руйнують стереотипи про різні музичні жанри та часи. Сезон стартує 8 червня на найбільших подкаст-платформах: applepodcast, googlepodcast та інших i urbanspaceradio.com.

Літній сезон на Urban Space Radio під слоганом «Голоси наших міст» надає голос різним містам України через історії людей, які в них живуть та намагаються щось міняти. Музика на Urban Space Radio, на думку музичної редакції, відображає ритм життя слухачів і тих культурних процесів, що відбуваються у містах. «Маємо, мабуть, найбільшу в країні базу української альтернативної та інді-музики, – говорить редактор Тарас Малий. – Намагаємося постійно знаходити нові проекти і знайомити аудиторію з виконавцями, які записують тільки перші свої сингли».

Музика в ефірі традиційно звучить лише українська, а слухачів розмовних подкастів, окрім двух музичних, чекають ще три нові цикли. Кожен із них – спроба дати альтернативу різним стереотипам, які нас оточують. Ще одним з редакторів нового сезону став лідер гуртів Zapaska та «Пропала грамота» Павло Нечитайло. Він же й запрошував авторів на Urban Space Radio.

Музичний продюсер, український музикознавець, етномузиколог, продюсер гурту «Перкалаба», а з цього літа — автор подкасту «Мохом поросло» (виходить щосереди) на Urban Space Radio Олег «Мох» Гнатів сподівається надати новий поштовх українському середовищу подкастів: «Я можу провести аналогію зі стенд-апом: в США він дуже затребуваний і дуже якісний, росіяни теж щось намагаються подібне зробити, а в Україні — пустеля. Те саме з подкастами, — вважає продюсер. — Мені важко сказати, яке майбутнє чекає українські подкасти, але сам я їх дуже люблю і слухаю, а тепер і роблю».

Поет, арт-директор, копірайтер, культурний менеджер та співзасновник порталу про сучасну музику Katacult Владислав Волочай був радий пропозиції поговорити про музику 2000-х разом з Сашею Булєм та Маргаритою Кулічовою. «Подивитися на 2000-ні роки, а точніше, пригадати з точки зору суб’єкта, тобто юного мене, про найяскравіші події — тусовки, емоції, секс і, звісно, музика — це було для мене задоволення, — пригадує автор подкасту. — Музика тоді зіграла велику роль у дорослішанні цілого покоління».

Український фолк та кантрі співак Саша Буль у подкасті «Саша, Владік і Марго» (виходить щонеділі) взявся руйнувати стереотипи про блюз — жанр, який він досліджує багато років. І одразу руйнує головний стереотип: ні, блюз — це не музика про «коли хорошій людині погано», блюз буває веселим, щасливим, танцювальним. «Я під час своїх досліджень теми дуже глибоко пірнув і дістав звідти унікальні архівні записи з концертів видатних блюзменів, — говорить Сашко Буль. — Наприклад, на одній плівці є запис сварки під час концерту між Сан Хаусом і Гавлін Вульфом — я її переклав і озвучив для подкасту».

Перекладом частково займалася і саундпродюсерка, саунддизайнерка, композиторка Маргарита Кулічова, яка досліджувала у своїх випусках світову класичну та популярну музику. Її мета — зруйнувати серед непідготованих слухачів стереотип про те, ніби класична музика — це щось “для обраних” та заскладне. «Я вже давно мешкаю поза Україною, маю багато колег і друзів по всьому світу, тому найбільше хотілося розповісти не власну, а їхні історії, їхні точки зору», — пояснює авторка подкасту. В її випусках з’являються гості з трьох континентів, зокрема музикантки Наледі Герман (Велика Британія), Ізабель Ваз (Нідерланди), Гугулету Дума (ПАР), Бруна Луккезі (Бразилія). Маргарита Кулічова сприймає подкасти як можливість розповісти щось цікаве, пояснити, збагатити слухача: «Я сама слухаю подкасти не дуже часто, бо працюю зі звуком, і вухам та мізкам треба давати відпочивати. Але для транспорту, для якоїсь монотонної праці, прибирання подкасти — те, що треба».

А от для Сашка Буля подкасти — це нове життя радіо, яке він дуже любить і якому віддав частину життя. Для сезону USR він, окрім музичного, робить ще подкаст про стереотипи «Стереоранчо» (виходить по вівторках) — тут йому допомагає журналіст BBC Україна Роман Лебідь. «Ми відкриваємо речі, які круто знати по життю, але сам їх спеціально не будеш шукати. Тому багато меседжів і знань не зупиняться на рівні першого слухача. Він точно захоче передати ще далі, а може й козирнути у дискусіях», — впевнений автор подкасту на Urban Space Radio.

Слухати подкасти сезону «Голоси наших міст» можна на urbanspaceradio.com, applepodcast, googlepodcast, mixcloud, tune in та інших подкастових сервісах.

Отже, подкасти:

Щосереди Олег «Мох» Гнатів в програмі «Мохом поросло» відскрібає часові нарости зі скрині пам’яті та випускає на волю музичні спогади 70-90-х років минулого століття. Його герої/ні – Олена Грозовьска, Остап Костюк, Віктор Морозов, Віталій Бардецький, Дмитро Куровський, Толік Вексляровський.

І щонеділі Саша Буль, Владислав Волочай та Маргарита Кулікова у програмі «Саша, Владік і Марго» обирають той чи інший музичний жанр, щоб показати: змінивши уявлення про щось одне – можемо побачити весь світ яскравішим. У програмах звучать як «архівовані» голоси, наприклад легендарних блюзменів минулого століття – Гауліна Вульфа та Сана Хауза, так і героїв/нь сьогодення – наприклад, Бруни Лучетті, бразильської сінґерсонґрайтерки, яка щотижня дає балконні концерти у карантинному Сан Пауло, замість скасованого європейського туру.

Сезон Літо 2020 на Urban Space Radio реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Зміст контенту даної програми є виключною відповідальністю "Urban Space Radio" і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.