Виступи двох українських артистів, участь українських представників музичної індустрії у конференції та документальний фільм — саме такою буде поїздка української делегації на угорський шоукейс-фестиваль Budapest Showcase Hub (BUSH), що відбудеться 13-15 листопада. Ініціатором проекту став культовий арт-простір Mezzanine за підтримки Українського Культурного Фонду.

«Ця поїздка — чудова можливість познайомити українську музичну спільноту з форматом шоукейс-фестивалю, а також знайти закордонних партнерів для нових проектів та провести перемовини із міжнародними мережами. Ми прагнемо розширювати кордони та ставати частиною цікавих міжнародних проектів»,— каже Анна Перепелиця, арт-менеджерка Mezzanine.

Цього року на шоукейс-фестивалі виступатимуть два українські проекти: singer-songwriter Postman та електронний проект Ptakh_Jung. На відміну від більшості шоукейсів, артисти на BUSH обираються у декілька етапів: спочатку виконавців рекомендують представники української музичної індустрії, а після технічного відбору мають затвердити закордонні експерти.

Важливою складовою поїздки є також делегація, що представляє музичну індустрію України. До складу входять Сергій Малецький (H2D), Дарця Тарковська (Music Export Ukraine), Григорій Фатьянов та Катерина Баланюк (Masterskaya), Сергій Кейн (Comma.com.ua), Ірина Грищенко (Katacult), Олена Савлохова (Aught Magazine), Юрій Базака (Kontrabass promo), Нікіта Нетребко (Worn Pop), Ярослав Качмарський (Гамселить, Pincet), Марія Барзиловська, Тарас Хімчак та Анна Перепелиця (Mezzanine).

Впродовж поїздки вони будуть брати участь у нетворкінг-сесіях та дискусіях на конференції. Зокрема варто відмітити подію Granturismo, що дозволить закордонним музикантам познайомитись з українськими представниками фестивалів та провести перші перемовини щодо букінгу.

Окрім того, деталі поїздки будуть висвітлені у документальному фільмі. Його головна мета — розповісти молодим музикантам більше про формат шоукейс-фестивалю та продемонструвати зсередини усі нюанси роботи на подібних заходах. Прем’єра фільму запланована наприкінці листопада на Громадському Телебаченні.

Нагадаємо, угорський шоукейс-фестиваль Budapest Showcase Hub відбувається з 2016 року та має фокус на новій музиці зі Східної Європи. У попередні роки на BUSH від України виступали YUKO, Braii та Brunettes Shoot Blondes.