У вівторок, 1-го вересня, о 16:00 об'єднана організація нічних закладів та представників ресторанного бізнесу проведуть мирну акцію під Кабінетом Міністрів України на знак протесту проти останнього указу уряду про заборону культурних подій в рамках продовження адаптивного карантину.

26 серпня уряд остаточно перекрив кисень діяльності нічних клубів, які і так ледве трималися на плаву з початку карантину, а також відновив обмеження для роботи суб'єктів господарювання (ресторанів, кафе, барів) в нічний час, що знову ставить під загрозу малий і середній бізнес, дотичний до розважальної галузі. Німеччина, розуміючи важливість музичної індустрії та її внесок у економіку держави, виділила фінансову допомогу всім без винятку представникам індустрії у розмірі 180 млн євро. Заходи обмеження конкретно проти галузі культурної сфери України призведуть не тільки до безробіття, а й занепаду сфери в цілому. Кожен майданчик, заклад, закритий захід - це мільйони робочих місць і безліч суміжних професій, які залишилися без засобів для існування і утримання власних сімей.
Ініціаторами даного мітингу є представники столичних клубів та організацій, зокрема: CHI by Decadence House, Hangover, Heaven club, Keller Bar, Otel', qievdance, Queen Kyiv, River PORT, Saxon Club, SkyBar, Fifty. Hip-Hop & R'n'B Club, Forsage Dance Club + та багато інших.

Для привернення уваги аудиторії, на мітингу передбачені виступи артистів. До “лайн-апу” увійшли такі представники української сфери електронної музики, як: Nastia b2b Kolosova, Pahatam, Criminal Practice, Smailov, The Organism, Poly Chain b2b zolaa., Dimone b2b Zaicev + підтримка українських електронних артистів: Artbat, Woo York and more TBA.

Мета акції — привернути увагу представників влади та спільними зусиллями створити план виходу з кризи: переглянути постанову Кабінету Міністрів України від 26-го серпня 2020р. та дозволити роботу без обмежень у часі для розважальних закладів (нічних клубів), суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, тощо), повністю або частково звільнити від податкових зобов’язань суб’єкти господарської діяльності або надати одноразову фінансову допомогу тим, хто постраждав внаслідок дії заборон та обмежень, в співрозмірному еквіваленті. Організатори мітингу також закликають створити робочу групу за участі представників профільних Міністерств, керівників закладів та суб’єктів господарської діяльності, що працюють у напрямку організації культурного відпочинку та дозвілля.

Дана акція є продовженням мирного протесту і буде повторюватися допоки не буде знайдений компроміс. Протестуючі заручилися підтримкою багатьох міст і в разі безкомпромісного ігнорування з боку влади, мирна акція переросте в масштабний протест, на якому люди з усієї країни відстоюватимуть власні права.


Мітингувальники також підтримують українську музичну профспілку та запланований нею мітинг, що пройде під Кабінетом Міністрів України 3-го вересня.

Захід проходитиме у вівторок, 1-го вересня з 16:00 до 22:00 біля Кабінету Міністрів України, за адресою Михайла Грушевського 12/2.

Більше інформації на сторінці події у Facebook.