В рамках фестивалю Vertuha Arts Festival 31-го серпня відбудеться концерт гурту Kobza Original. У ньому грають колишні участники ВІА «Кобза» — одного з найвідоміших вокально-інструментальних ансамблів України 1970-1980-х років. Саме «Кобза» був першим з колективів колишнього Радянського Союзу, який поїхав із гастролями в Америку в 1982 році. Також «Кобза» — це перша в Україні велика стереоплатівка та перша в світі електробандура.

Склад ВІА неодноразово змінювався за всі роки. А в 1993 році колишні учасники Валерій Вітер та Володимир Кушпет — Валерій з гітарою, Володимир з бандурою — створили дует і як два ветерани ВІА «Кобзи» протягом двох місяців виступали на півночі Франції і в Бельгії. Згодом у тому ж складі концертували в Парижі, а потім до них приєднався ще один із засновників ВІА «Кобзи» — флейтист-віртуоз Георгій Гарбар.

У 2001 році до цього тріо долучився досвідчений Ігор Курилів (який товаришує з ВІА «Кобза» з 1975 року та має унікальне зібрання українського пісенного фольклору) та молодші музиканти — Микола Давиденко, Михайло Гай (який займається композіцією та аранжуванням) та Валерій Дарченко — новостворений гурт назвали «Кобза-original». Останній актуальний склад, з яким гурт і виступатиме: сам Вітер, згадані Давиденко, Дарченко, а також Олександр Дерев'янко на барабанах.  

В останній день літа стоїки української музичної культури погодились розділити сцену з молодими гуртами, що лише починають свій музичний шлях. Лідер гурту Валерій Вітер також є заслуженим художником України, тож на фестивалі відвідувачі зможуть також побачити його плакати.

Засновник фестивалю Андрій Сухарєв розповідає про ідею залучення ВІА «Кобза» до Vertuha Arts Festival: «Це стало можливим тільки завдяки відчайдушним копачам вінілів, яких я зустрів абсолютно випадково десь на просторах Києва рік тому. Вони відкрили мені неймовірний світ українського джазу, фанку, етно та багато іншого… З тих пір, закохавшись у абсолютно кожен український ансамбль, у голові крутилась одна і та ж пісня  —  «Зачекай» ВІА «Кобза».

Знайшовся телефон Валерія Вітра, і ми запросили його знятися у промо ролику для підтримки місцевих вініл-сторів, а в подальшому і для всього фестивалю. Ідея підтримки українських ВІА та локальних митців була тепло сприйнята не тільки Валерієм, але і всіма, хто про неї чув. Ми живемо в неймовірний час і ще можемо застати українських Міків Джагерів у дії, чого всім і бажаю».

Vertuha Arts Festival — міжнародний фестиваль психоделічної музики та мистецтва, який 31 серпня пройде у палаці культури Куренівка.

katacult_banner_vertuha_arts_festival-3