Детально — це навчальна онлайн програма, яка розроблена у партнерстві промо-групи Detali та ГО Інша Освіта. Iніціатива включає кілька лекцій та серій практичних занять від митців, музикантів та експертів, серед яких Анна Хвиль, Георгій Потопальський Ujif notfound, Александр Кроліковскі, Олександр Сушинський, Михайло Балог MANU, Дана Косміна.

Попередньо планувалося провести як освітню програму в рамках фестивалю електронної музики та сучасного мистецтва Detaliзація 2020 в Івано-Франківську, проте у зв’язку з карантином вирішили перевести в онлайн.

Участь в навчальній програмі передбачає символічний реєстраційний внесок в розмірі 88 грн, який кожний зможе за своїм бажанням збільшити аби підтримати музичну сцену.

Курси практичних занять:

Детально про: Медіа-арт та цифрові середовища за кулісами магії

Тріп по історії медіа-арту — від перших винаходів до digital art — не з точки зору мистецтвознавства, а через призму технологій та програмних середовищ.

Детально про: Внутрішнє вухо: field recordings в умовах ізоляції

Курс занять для охочих поглибити навички слухання середовища і створення композицій з польових записів. Протягом трьох тижнів можна буде ознайомитися з основами акустичної екології і поринути в дослідження звукових ландшафтiв.

«Учасники і учасниці курсу вчаться слухати. В основному слухати середовище. Свого часу для мене було відкриттям, як по різному можна слухати звуки. І як по різному можна думати про звуки. І яку насолоду може подарувати уважне слухання, хоч воно і вимагає трохи уваги і зусиль. Було прикро, що цього не вчили у музичній школі. Завдяки Іншій Освіті і Деталям з’явилася можливість організувати невеликий освітній курс. Протягом трьох тижнів ми ознайомимося з теорією soundscape studies, важливими концепціями і застосуванням у мистецьких практиках. У курсі багато експериментів — через онлайн формат довелося переробити дизайн вправ, проте з’явилася можливість зібрати велику групи учасників з усієї України. Ми будемо проводити колективну звукову прогулянку (soundwalk) паралельно у близько десяти містах, де тридцять учасників будуть йти кожен своїм маршрутом, але з однаковою аудіальною місією. Фінальним завданням буде написання власних композицій з використанням польових записів», — Анна Хвиль.

Лекції:

Детально про: Posthuman sound: Яка музика (не)сучасна

Це не лекція, а радше акт трепанації музики. Олександр Сушинський розбиратиме її на деталі та розбиратиметься разом з тобою, яка з музик (не) є сучасною.

Детально про: Коротка історія наркокультури. Music Edition

Під час цієї лекції особливу увага буде присвячена впливу наркокультури на розвиток музики та технологій звукозапису, адже і наркотики, і музика є невід’ємними складовими містерій, які супроводжують людство від часів Палеоліту.

Детально про: Холівар: Аналог vs. діджитал у створенні музики

Залізо чи софт. Семпли чи синтез. Мікс-консоль чи робота в DAW. To be or not to be. В кооперації з Vedel School - Школа Сучасної Музики несерйозний батл на серйозну тему: як створювати електронну музику?

Детально про: Бідне техно

Про техно через призму бідності. Бідності економічної: як виконавців, які створювали музику з тих технічних ресурсів, які вони могли собі дозволити, так і слухачів, яких “не хотіли” інші музичні напрямки та які знайшли прихисток саме в техно. Бідності естетичної: ще досі багато хто нарікає на обмеженість виражальних засобів техно, а цей музичний мінімалізм вплинув на візуальну естетику та моду електронної сцени, в якій багато diy та вуличної культури. А ще саме ця “бідність” музичної мови техно широко розкрила двері в музичний продакшн для “простих людей” — людей без музичної освіти, людей з маргінесу, які раптом були інтегровані в цю індустрію.


«“Детально” виник як дружній проект Іншої Освіти та Деталей. Насправді ідея про щось спільне на перетині навчання та дослідження в полі електронної музики літала між нашими командами вже довше. Ідея про небанальну навчальну програму без тем-табу та без надмірної концентрації на авторитетах. А карантин просто став ідеальним часом для того, аби втілити це в життя.

Навчальні проекти — це завжди про надлишок. Надлишок ідей, які просяться назовні. Надлишок досвіду. Надлишок любові, в кінці кінців, — любові до людей та музики. Хороший навчальний процес можна побудувати лише з цього надлишку,  а не з дефіциту. В програмі “Детально” ми зібрали наших друзів та однодумців, яким, як нам здається, є що сказати. Які не лише зібрали свій унікальний досвід в музиці та медіа-мистецтві, але й готові ним ділитися», — написала Альона Каравай з Іншої Освіти.

«Vedel School — це школа сучасної музики, яка була заснована у Львові три роки тому. Ще минулого року, коли це не було трендом, ми перевели майже усі наші курси й майстер-класи в онлайн формат та в зум ще до карантину та задовго до того, як це стало трендом.


Будемо відверті, в музичних школах в Україні не вчать вільному володінню музичною мовою, на жаль. Механічне заучування академічних творів не дає розуміння того, що є справжньою музикою. Тому у нашому навчанні в Vedel School ми з найперших занять мотивуємо усіх наших студентів не споживати (лекції чи музику), а творити цю музику. І так, більшість наших навчальних пропозицій “крутиться” навколо електронної музики, бо саме вона, як на мене, зробила музику більш демократичною, а доступ до музичного продакшину — простішим та легшим», — Міша Балог.

Стежити за анонсами подій можна на Facebook-сторінці Detali.