«Після того як стався великий вибух, нескінченна кількість найдрібніших частинок матерії розлетілася в космічній порожнечі. Жодна з цих частинок не мала шансу перетнутися з іншою, бо всі рухалися з однаковою швидкістю в одному напрямку.

Цей рух міг тривати вічно, якби не чорні діри.

Гравітація чорних дір почала засмоктувати в себе частинки всесвіту. Під її впливом частинки міняли траєкторію руху і зіштовхувалися. Таким чином з них утворилися перші атоми з яких зародилося життя. Проміжок часу, відколи частинки під впливом чорних дір почали складатися в атоми, до моменту коли життя навіки згине в чорних дірах ми назвали Чорний період».


Дует Ptakh_Jung існує з 2016 року, свій стиль його учасники Антон Дегтярьов та Володимир Бабушкін визначають як пост класику та електронний імпресіонізм. Окрім концертної діяльності Ptakh_Jung пишуть музику для кіно, театру та арт-перформенсів.

«Чорний період — це альбом, що описує закони всесвіту. Ми взяли за ілюстрацію теорію великого вибуху, бо зачепила ідея, що одне те саме явище може і знищувати, і запускати виток життя. Ця ідея викликає змішані почуття: з одного боку відчуваєш себе причетним до чогось неосяжно величного і прекрасного, а з іншого – знаєш, що згинеш разом із ним. Наприклад, у Ларса Фон Тріера це дуже добре показано в Меланхолії. В Black Period ми хотіли поділитися саме цим відчуттям.

«Над релізом почали працювати цієї весни – з виставки Олекси Манна до якої написали трек Black Period. Ідея перформенсу для виставки полягала в тому, щоби ввести людей у своєрідний транс, тому ми грали один цей трек півтори години. Більша частина публіки дослухала до кінця ще й питалися, а чого так мало? Значить ми досягли, чого хотіли, на півтори години занурилися самі, і занурили людей в музику».

«Звідси виникла ідея видати Black Period довгим синглом, хвилин на 40. Почали працювати над записом, і паралельно написали трек Monika на замовлення польської режисерки Пауліни Скібінської. Трек не увійшов в фільм, але з нього і Black Period почала вимальовуватися концепція альбому».

«До речі, трек Object також пов’язаний із Пауліною. Ми написали його 2 роки тому для програми Київського фестивалю короткометражок Sound&Vision. Там різні музиканти мали обрати короткометражку одного з режисерів, написати музику і виконати наживо. Ми обрали фільм Object. Четвертий трек альбому – це Encounter, тобто Зустріч. Його ми написали десь рік тому і одразу знали, що ця зустріч відбувається в космосі».

Презентація альбому в Києві відбудеться 10 листопада в Closer.  Доповнить шоу унікальна візуальна програма, розробкою якої займається Світлана Рейніш (VJ Reinish).

Послухати і купити реліз:

katacult_brave-factory2019_banner--1-