Biorhythm — мультидисциплінарна спільнота, мета якої впроваджувати ідеї стійкого та свідомого життя у всіх його проявах. Спільнота запровадила власне радіо, як аудіовізуальний експеримент, де артист — дослідник, а назва ефіру — тема дослідження.

У 2020 Biorhythm знайшло місце, зникаюче та визначне, розташоване у географічному центрі Києва, притулок дикої природи, урочище Горбачиха.

«Місце, про яке ніхто не знає і про яке міг ніхто і не дізнатися, якщо воно не буде врятованим. Невинні, первісні, зникаючі види населяють це місце. Воно дуже близько і потребує нашої уваги та допомоги. Це місце — київська Амазонка, останнє поселення зникаючих видів флори та фауни. Місце, де кожне життя настільки взаємопов’язане, що не може існувати один без одного. Дерево, яке вже не живе, не може бути знищене, воно необхідне для найціннішого в Європі орлана-білохвоста, який летить до нього, щоб сушити крила після дощу».

ПИТАННЯ ВЛАДИ

Близько 100 га землі під загрозою через узаконене рішення про знищення природних ресурсів на користь будівельного бізнесу. З 2007 року київська влада дозволяє побудувати торгові, офісні, житлові та готельні комплекси з підземними та надземними паркінгами на 30 гектарах урочища Горбачиха. У 2018 році договір оренди землі з Будівельним міжгалузевим альянсом було продовжено рішенням Київської міської ради ще на 10 років.

На вагах важке, грубе, жадібне та зухвале бажання заробити більше грошей, навіть не замислюючись про збереження унікального явища міської екосистеми, проти того, чим дихатимуть діти, якщо вони виростуть у бетоні та смітті.

Закон повністю на стороні еко захисників, що підтверджено судами. Найбільша проблема — у повній відсутності роботи правоохоронних органів. Невиконанні рішення судів саме по собі карний злочин, за який забудовників необхідно притягувати до відповідальності.

АУДІОВІЗУАЛЬНИЙ ПРОТЕСТ

19 червня, поліція Києва застосувала силу проти мирного мітингу за збереження Русанівських Садів, декілька людей госпіталізовано. Жителі відстоюють право на власні будинки та зелену територію навколо них, зокрема урочища Горбачиха, що є унікальним екологічним феноменом. З боку влади порушена Політична Угода, яка передбачає перегляд та згоду альтернативного проєкту подальшого будівництва Подільсько-Воскресенського моста, щоб не знищувати території садівницького масиву "Русанівські Сади".

Поки влада використовує насилля для захисту своїх невиконаних обіцянок, любов залишається найпотужнішим каталізатором змін і найефективнішою зброєю провокації до дії.

Біоритм не оголошує війни. Секрет знищував флору та фауну Горбачихи, які заслуговують на те, щоб їх любили. Зброєю Біоритму є аудіовізуальне мистецтво — пацифістський, нешкідливий, безвідходний спосіб запам'ятовувати та зберігати. У травні 2020 року Біоритм провів перший живий виступ у прямому ефірі з Київської Амазонії, розташованої в Урочищі Горбачиха з ϙue, YV та Sasha Vosk на локальному інтернет телебаченні hromadske.ua. Прямий ефір отримав значну увагу громадськості. Навіть одному з еко активістів зателефонували з Верховної Ради України для обговорення можливих рішень питання.

27 вересня Biorhythm запустив другий живий виступ з урочища. Ionesko та Mokri Dereva зіграли на автобусній зупинці, прикладі радянського модернізму 70-х, яка дивним чином знаходиться на березі урочища Горбачиха. Виступ 4'33 Насті Воган, Даші Палагнюк та Андрія Латіка відбувся на стічній трубі в самому лісі та презентував звуки навколишньої природи, що будь-який звук є музикою.

Biorhythm вірить, що увага та закоханість є силами мистецтва, яке перетворюється в знаряддя людини майбутнього.

Якщо хочете допомогти врятувати урочище Горбачиха, пишіть на на сторінку формації в інстаграмі чи фейсбуці.